Využijte skvělé Black Friday ceny!

Kávovary a presovače

Příprava kávy je rituál a díky alternativním metodám sis jej vychutnáte ještě víc. Co jsou to alternativní metody přípravy kávy? Jsou to způsoby, díky kterým si můžete vychutnat fantastickou chuť kávy bez drahých elektronických přístrojů. Příprava vám pravděpodobně zabere o něco více času (ne ale víc než 3-4 minuty) za to výsledek se hravě vyrovná kávě z kavárny. Váháte ale, kterou metodu si vybrat? Pojďme se na ně společně podívat.

Moka konvička

Hliníková konvička, která funguje na principu rozpínavosti vodní páry, podobně jako třeba tlakový hrnec. Výsledná káva není tak silná jako klasické espresso, je však silnější, než káva překapávaná. Káva je zahřívaná v hliníkovém sítku během vedení vody k varu a extrakce probíhá přímo vroucí vodou. 

French press

Nesmírně jednoduchá, avšak velice efektivní příprava kávy u které stačí dodržet pouze několik jednoduchých zásad. Kávu používejte vždy hrubě namletou (přibližně jako cukr krystal), a to v poměru 60 g na 1 litr vody. Zalijte ji vodou o teplotě 93° (nebojte, vodu nemusíte měřit, stačí ji nechat projít varem a vyčkat asi půl minuty). Dobře promíchejte, přiklopte víčko se sítkem a stlačte cca 2 cm pod hladinu. Kávu nechte takto extrahovat cca 3-4 minuty, následně stlačte sítko až ke dnu a hotovo.

Kávovary a presovače v naší nabídce

Dalších 20 produktů
Celkem zbývá 23
Spinner Výpis se aktualizuje...