Zachraňte budoucí úrodu před škůdci!

Detektory oxidu uhelnatého, CO

Detektory oxidu uhelnatého najdou své bezpečnostní uplatnění ve všech prostorách, kde hrozí výskyt jedovatého plynu oxidu uhelnatého nebo-li kysličníku uhelnatého. Tento plyn vzniká nedokonalým spalováním v plynových topidlech nebo topidlech na pevná paliva (kotle, karmy, sporáky apod.).  Je neviditelný, bez chuti a zápachu, nedráždí ke kašli a je proto velmi těžko zjistitelný lidskými smysly. Přitom už malá koncentrace oxidu uhelnatého ve vzduchu zabraňuje přenosu kyslíku krví, dochází k nevolnostem, závratím, při vysoké koncentraci k bezvědomí i ke smrti. Více informací v článku Jak vybrat detektor oxidu uhelnatého?

Za normálních provozních podmínek v místnostech s dobře instalovanými spotřebiči paliv a s dobrým větráním zůstává koncentrace oxidu uhelnatého pod nebezpečnou úrovní. Stačí ale vadný nebo špatně nainstalovaný spotřebič, neprováděné revize spotřebiče, nedostatečně větraná místnost či částečně nebo úplně ucpaný komín a koncentrace oxidu uhelnatého může stoupnout.

Chcete-li sebe i své blízké chránit od případné otravy oxidem uhelnatým, doporučujeme nainstalovat jeden detektor oxidu uhelnatého do místnosti se spotřebičem paliva a další do místnosti, kde spíte. Vybírat můžete z různých druhů detektorů (hlásičů) s cenou již od několika stokorun.

 

Detektory oxidu uhelnatého, CO v naší nabídce

Dalších 18 produktů
Celkem zbývá 18
Spinner Výpis se aktualizuje...