Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím
Ušetřete až 2000 Kč při nákupu notebooku nebo monitoru

Detektory oxidu uhelnatého, CO

Detektory oxidu uhelnatého najdou své bezpečnostní uplatnění ve všech prostorách, kde hrozí výskyt jedovatého plynu oxidu uhelnatého nebo-li kysličníku uhelnatého. Tento plyn vzniká nedokonalým spalováním v plynových topidlech nebo topidlech na pevná paliva (kotle, karmy, sporáky apod.).  Je neviditelný, bez chuti a zápachu, nedráždí ke kašli a je proto velmi těžko zjistitelný lidskými smysly. Přitom už malá koncentrace oxidu uhelnatého ve vzduchu zabraňuje přenosu kyslíku krví, dochází k nevolnostem, závratím, při vysoké koncentraci k bezvědomí i ke smrti. Více informací v článku Jak vybrat detektor oxidu uhelnatého?

Za normálních provozních podmínek v místnostech s dobře instalovanými spotřebiči paliv a s dobrým větráním zůstává koncentrace oxidu uhelnatého pod nebezpečnou úrovní. Stačí ale vadný nebo špatně nainstalovaný spotřebič, neprováděné revize spotřebiče, nedostatečně větraná místnost či částečně nebo úplně ucpaný komín a koncentrace oxidu uhelnatého může stoupnout.

Chcete-li sebe i své blízké chránit od případné otravy oxidem uhelnatým, doporučujeme nainstalovat jeden detektor oxidu uhelnatého do místnosti se spotřebičem paliva a další do místnosti, kde spíte. Vybírat můžete z různých druhů detektorů (hlásičů) s cenou již od několika stokorun.

 

Detektory oxidu uhelnatého, CO v naší nabídce

Dalších 10 produktů
Celkem zbývá 10
Spinner Výpis se aktualizuje...