Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím
Tipy na vánoční dárky 2018

Objektiv Canon EF 85mm f/1.8 USM

DOPRAVA ZDARMA
Na splátky:
od 580 Kč měsíčně    Cetelem
Dostupnost:
11 605 Kč s DPH
9 591 Kč bez DPH
-
+
Kód:68836 (P/N: 2519A019)
Výrobce: Canon
Záruční doba: 24 / 12 měsíců - nižší při nákupu na firmu

Podrobný popis

Canon EF 85 mm f/1.8 USM  patří mezi vysoce praktické, mobilní, střední teleobjektivy. Vyznačuje se vynikající kresbou a ostrými, prokreslenými snímky, které lze pořídit ve všech nastavených clonách. Je vybaven zadním zaostřovacím systémem s pohonem USM a nabízí minimální zaostřovací vzdálenost 0,85 m.

EF objektivy
mají výhodu, že je lze použít jak na full-framové fotoaparáty, tak na klasické, stejně tak na přístroje se snímacím čipem o velikosti APS-C.Ohnisková vzdálenost 85 mm (136 mm ekv. 135) běžně označovaná jako "portrétní" pokrývá zorný úhel 28°30´. Díky světelnosti F1,8 lze snadno dosáhnout ostrých snímků i při nižší intenzitě osvětlení, či získat malou hloubku ostrosti, která eliminuje rušivé pozadí. Maximální clonové číslo je f/22.

Optická stavba
Optická soustava skládající se z 9 členů v 7 skupinách jsou zahrnuty speciální členy, které zabraňují vzniku optických vad, mezi něž mimo jiné patří i chromatická aberace či distorze obraze atd. Vnější optické členy jsou opatřeny kvalitními antireflexní vrstvami, které potlačují rušivé odlesky a „mléčný“ závoj při fotografování v náročných světelných podmínkách, například v protisvětle.

Tělo objektivu, motor a zaostřování
Ultrazvukový motor skýtá tiché a velmi rychlé zaostření. Manuální zásah během automatického zaostřování je možný. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 85 cm od roviny záznamového media (film či senzor) vyznačené na těle fotoaparátu. Ačkoli je tělo objektivu stavěno tak, aby odolal mírnému pádu a vlhku, nedoporučuje se jej vystavovat zvýšené zátěži či prudkému dešti.

 


Parametry:


Ohnisková vzdálenost: 85 mm
Světelnost: F/1,8
Konstrukce objektivu: 9 členů v 7 skupinách
Minimální zaostřovací vzdálenost: 85 cm
Poměr zvětšení: 1:7,7
Velikost filtru: 58 mm
Délka: 84 mm
Váha: 425 g
Max. clona (F) : 22
Typ bajonetu: Canon EOS
Vhodný pro žánr: koncerty, sport, zvířata, portréty
Typ objektivu: teleobjektivTechnické parametry

Typ patice: Canon
Typ ojbektivu: AF objektiv s pevným ohniskem
Min. ohnisková vzdálenost: 85
Max. ohnisková vzdálenost: 85
Konstrukce - počet skupin: 7
Konstrukce - počet členů: 9
Max. clona (/F): 22
Min. zaostřitelná vzdálenost: 0,85
Rozměry délka (mm): 71,5
Označení slun. clony dle výrobce: ET - 65II
Průměr závitu: 58 mm

Diskuze

Alternativní produkty

Výpis se aktualizuje...