Nakupujte s nízkou cenou poštovného!

Fibaro Dvojitý spínací reléový modul 2 (vestavný), 2x 1,5 kW, Z-Wave Plus

Dnes si prohlíží 5 zákazníků
do 5 dnů
Ušetříte 34 Kč 1 398 Kč s DPH
1 364 Kč s DPH
1 127 Kč bez DPH
-
+
Náš kód:802965 (P/N: FIB-FGS-223-ZW5)
Výrobce: FIBARO
Záruční doba: 2 roky

Podrobný popis
Fibaro Dvojitý spínací reléový modul 2 (vestavný), 2x 1,5 kW, Z-Wave Plus

Fibaro dvojitý spínací modul 2

Dvojitý spínací modul Fibaro je reléový modul s binárními vstupy, snadnou instalací a s řadou praktických funkcí, které ocení každý majitel chytré domácnosti. Modul komunikuje s řídícím systémem Z-Wave Vaší chytré domácnosti a umožní vám odkudkoliv zapínat a vypínat připojená zařízení a to manuálně nebo automaticky. Kromě toho vám také umí podat zprávu o zařízeních, která jste nechali zapnuté a vy je tak můžete vypnout na dálku, pokud je potřeba nebo zabrání vytopení vaší domácnosti. Jedná se opravdu o skvělého pomocníka.

Co je to Z-Wave

Z-Wave je otevřený protokol pro bezdrátovou komunikaci používaný v systémech domácí automatizace, který je mezinárodně standardizován. Jeho hlavní výhody spočívají v absolutní mobilitě, možnosti propojení zařízení více výrobců a záruce dalšího rozvoje v budoucnosti.

Protokol Z-Wave byl vyvinut speciálně pro potřeby domácích zařízení, jako jsou čidla, osvětlení, klimatizace, audio či video zařízení, která přenáší pouze malé množství dat.

Zařízení Z-Wave má minimální spotřebu energie. Komunikace probíhá ve vyhrazeném pásmu, proto se na rozdíl od různých Wi-Fi či Bluetooth řešení nemusíte bát žádného rušení. Další výhodou je schopnost zapojení tzv. plug & play. Přidání dalšího nového modulu do systému je díky této schopnosti velmi snadné. V otevřeném prostoru je dosah až 100 metrů.

Z-Wave vytváří topologii sítě typu Mesh, kde každé zařízení je schopné nejen přijímat, ale také vysílat řídící příkazy. Každý článek tak dokáže sledovat a řídit práci jiných modulů a zároveň komunikovat s centrální jednotkou.

Fibaro trvale podporuje kompatibilitu se všemi Z-Wave zařízeními.

Co zvládá

Modul zvládá ovládat až dva nezávislé okruhy s maximálním proudem 6,5 A, má 2 výstupní relé a 2 vstupní kontakty. S touto výbavou pak perfektně zvládá ovládat lokální spínače, sledovat jejich stav či odeslat informaci o stisku tlačítek do centrální jednotky či libovolného zařízení. Zapojený spínač se tak změní v přijímač i vysílač zároveň.

Multifunkční využití

Modul umožňuje obyčejným tlačítkem ovládat více zařízení, zapojit zařízení do automatických akcí a kontrolovat spotřebu energie. Díky spínači můžete jednoduše odkudkoliv zapínat a vypínat připojená zařízení a to nejen manuálně, ale i automaticky. Tuto funkci využijete zejména při tvorbě vlastních scén, ale i při jejich správě prostřednictvím vypínače připojenému ke spínacímu modulu. Mimo jiné modul dokáže také monitorovat zařízení, která se aktuálně nevyužívají, a bude vás o všem informovat. Pokud tak zapomenete cokoliv vypnout, díky modulu se vše dovíte a budete moci spotřebič na dálku vypnout. Modul také dokáže zabránit vytopení vaší domácnosti uzavřením hlavního přívodu vody nebo nedovolí vašim dětem aktivovat herní konzoli dřív, než mu řeknete. Jednoduše dokonalý!

Snadná a komfortní instalace

Modul vás také mile překvapí svou snadnou instalací. Stačí jej umístit do zásuvky a zároveň jej připojit do instalace. Díky miniaturním rozměrům můžete navíc modul umístit téměř na jakékoliv místo. Protože je spínací modul vybaven zásuvkami se zvětšeným průřezem, je možné připojovat i dráty s větším průměrem. Celá instalace se tak stane mnohem komfortnější. To však stále není vše. Díky vestavěné RGB diodě, která signalizuje zda byl modul přidán nebo odebrán ze sítě, můžete snadno zjistit jestli byla kalibrace nebo aktualizace modulu úspěšná.

Klíčové vlastnosti

Dvojitý spínací reléový modul s binárními vstupy, snadnou instalací a s řadou praktických funkcí. Modul zvládá ovládat až dva nezávislé okruhy s maximálním proudem 6,5 A, má 2 výstupní relé a 2 vstupní kontakty. Modul komunikuje s řídícím systémem Z-Wave Vaší chytré domácnosti a umožní vám odkudkoliv zapínat a vypínat připojená zařízení a to manuálně nebo automaticky. Kromě toho vám také umí podat zprávu o zařízeních, která jste nechali zapnuté a vy je tak můžete vypnout na dálku, umí také kontrolovat spotřebu energie. Modul také dokáže zabránit vytopení vaší domácnosti uzavřením hlavního přívodu vody nebo nedovolí vašim dětem aktivovat herní konzoli dřív, než mu řeknete. Samozřejmostí modulu je snadná instalace.

Parametry
Fibaro Dvojitý spínací reléový modul 2 (vestavný), 2x 1,5 kW, Z-Wave Plus

  • Hlasový asistent: Nepodporuje
  • Připojení: Z-Wave

Diskuze
Fibaro Dvojitý spínací reléový modul 2 (vestavný), 2x 1,5 kW, Z-Wave Plus

Spinner Výpis se aktualizuje...