Boty Crocs se slevou až 25%

Počítač Apple iMac 24" Apple M1, 8-core CPU, 8-core GPU, 256GB, stříbrný CZ

Dnes si prohlíží 12 zákazníků
DOPRAVA ZDARMA
skladem v centrálním skladu
45 959 Kč s DPH
37 983 Kč bez DPH
-
+
Essox - na splátky Koupit na splátky
Vyberte si variantu splátek, která Vám nejvíce vyhovuje.
Spočítat
Náš kód:846275 (P/N: MGPC3CZ/A)
Výrobce: Apple
Záruční doba: 24 / 12 měsíců - nižší při nákupu na firmu

Podrobný popis
Počítač Apple iMac 24" Apple M1, 8-core CPU, 8-core GPU, 256GB, stříbrný CZ

Nový 24″ Apple iMac je spolehlivý a vysoce kompaktní počítač, který je vhodný pro každého, kdo má vysoké nároky na design, obraz, výkon, jednotlivé funkce, uživatelské prostředí a praktičnost. Při výrobě se společnost inspirovala tím nejlepším, co má v nabídce, čemuž odpovídají také další atributy. Apple si pro uživatele iMacu také přichystal malé zemětřesení v barevných variantách produktu, kdy máte na výběr z opravdu široké palety barev – stříbrná, modrá, zelená, růžová, žlutá, oranžová, červená a fialová.

Základním kamenem tohoto all-in-one PC je dokonalé spojení čipu Apple M1 a operačního systému macOS Big Sur, díky kterému můžete využit plného potenciálu počítače. Výkon procesoru je tak až o 85 % vyšší oproti předchozí generaci a u grafického procesoru došlo ke zdvojnásobení výkonu, což oceníte při práci v náročných aplikacích, jako je Xcode nebo Affinity Photo.

Počítač má líbivý ultratenký design o tloušťce pouhých 11,5 mm a stojí na elegantním vyvýšeném stojanu. Ze zadní strany se pak nachází super-rychlé porty Thunderbolt 4 a rozhraní doplňuje nekompromisní bezdrátové připojení Wi-Fi 6. Těšit se můžete také na mikrofony studiové kvality a webkameru s rozlišením 1080p pro jasnou a zřetelnou online komunikaci. Apple navíc přibalil i příslušenství pro snadné ovládání, kdy získáte periferie Magic Keyboard a Magic Mouse zcela zdarma.

Neodtrhnete od obrazovky oči

Vše je zase o krok blíž k realitě! Dokumenty, e-maily i webové stránky vypadají jako vytištěné na papíře díky 24″ displeji 4,5K Retina s IPS panelem a se speciální antireflexní vrstvou. Obrazovka se pyšní rozlišením 4480 x 2520 px, jemností 218 PPI a jasem až 500 nitů. Obrovská hustota pixelů je zárukou dokonale ostrého textu a nejjemnější grafiky.

Displej má jasné LED podsvícení a podporuje široký barevný gamut P3 s ještě sytějšími odstíny zelené a červené. Technologie True Tone pak automaticky upraví bílý bod displeje podle barevné teploty prostředí pro přirozenější zobrazení s výrazným kontrastem mezi temnou černou a zářivě bílou. Ostrý obraz z téměř jakéhokoliv úhlu vám naprosto vyrazí dech svou sytostí, propracovanými detaily a realističností.

iMac = neuvěřitelný výkon

Čip Apple M1 definuje nový iMac! Špičkové 8jádrové CPU s taktem 3,2 GHz zvládá i složité pracovní postupy při úpravách fotek, programování nebo střihu videa s osobitou lehkostí a grácií. Fantastické 8jádrové GPU utáhne graficky náročné úlohy a hrám dává naprostou plynulost. Vyspělý 16jádrový Neural Engine pro aplikace, které pracují se strojovým učením, slibuje až 9násobné zvýšení výkonu. Superrychlá 8GB jednotná paměť RAM zajistí, aby všechno běželo hladce a plynule. Tento souvislý blok paměti s vysokou propustností a nízkou latencí umožňuje aplikacím efektivně sdílet data mezi CPU, GPU a Neural Enginem.

Dokonalý macOS Big Sur

Operační systém macOS Big Sur byl vyvinutý pro ohromný potenciál čipu M1 a jedná se o nejvyspělejší počítačový operační systém dotažený na nový stupeň výkonu a elegance. Big Sur je prosluněný region na pobřeží amerického státu Kalifornie, který díky svému řídkému osídlení a divoké přírodě patří mezi vyhlášené rekreační oblasti. Toto klidné prostředí vyhledávalo k odpočinku a inspiraci velké množství slavných umělců. Podobné renomé má i nový MacOS, který vám rovněž poskytne uživatelsky přívětivé prostředí, jako je právě i údolí Big Sur.

Nový design kombinuje oznámení a widgety do jednoho zobrazení, ve kterém je toho na první pohled vidět víc. Oznámení se seskupují podle aplikace a často jsou interaktivní – snadno si tak pustíte další epizodu podcastu nebo si zobrazíte podrobnosti o pozvánce z Kalendáře. Všechno si navíc můžete maximálně přizpůsobit dle svého gusta pomocí návrhu widgetů, u kterých můžete vybrat ze 3 různých velikostí pro větší přehlednost.

Safari je nejlepší nástroj na prohlížení webu, vyhledávání a streamování na všech zařízeních Apple. Jeho dosud největší aktualizace přináší úplně nové možnosti přizpůsobení, zlepší výkon, šetří baterii a obsahuje vyspělé funkce na ochranu soukromí. Safari pomocí inteligentní prevence sledování rozpoznává trackery a brání jim vytvářet profily a sledovat vaši činnost na webu. Na úvodní stránce pak naleznete Zprávu o soukromí, ve které se dozvíte, jak Safari v uplynulém týdnu chránilo vaše soukromí na navštívených webech.

Univerzální aplikace

Každá aplikace dodávaná s iMacem a každá aplikace od společnosti Apple je optimalizována pro čip Apple M1. Aplikace jako Pages, Keynote, GarageBand a iMovie ukazují, jak úžasný může být výkon s M1. Spusťte až 3x více zásuvných modulů nástrojů a efektů s Logic Pro. Procházejte úkoly pomocí Final Cut Pro, jako je vykreslení komplexní časové osy, které bude až 6x rychlejší. Stejně tak rychlá bude i úprava 6K videa v reálném čase s korekcí barev přes Blackmagic DaVinci Resolve.

Rosetta 2

Poprvé můžete své oblíbené aplikace pro iPhone a iPad spouštět přímo na Macu. Se zavedením Rosetta 2, M1 a macOS Big Sur lze bezproblémově spouštět aplikace, které dosud nepřešly na univerzální verze. To znamená hrát více her, pracovat ve více aplikacích i sledovat více obsahu.

Mobilní aplikace fungují a chovají se jako skutečné aplikace pro iMac – s lištou nabídek, podporou měnitelných oken a s ovládáním myší / trackpadem. Bez aktualizace tedy můžete pokračovat v práci na projektech Fusion360 nebo dosáhnout další úrovně ve své oblíbené hře. A díky Metal a M1 mají některé graficky nejnáročnější aplikace v rámci Rosetty 2 lepší výkon než nativní běh na předchozích systémech Mac s integrovanou grafikou.

iMac + iPad = spolupráce na jedničku

Aplikace Sidecar se skvěle hodí v situaci, když potřebujete ostatním něco ukázat. V praxi to tedy znamená, že Sidecar rozšíří pracovní prostor na iMacu o iPad nebo iPhone, který poslouží jako 2. užitná plocha. Zároveň můžete zrcadlit obrazovky, takže se na obou zařízeních zobrazí to samé, takže se větší skupina lidí nemusí krčit u jednoho chytrého telefonu.

Rozehrajte hru z Apple Arcade na jakémkoliv zařízení a pokračujte na jiném pomocí Sidecar. Pracujte ve více aplikacích nebo editujte grafiku se zobrazením na iMacu, zatímco nástroje a palety využijete na svém iPhonu či iPadu. Nový Apple iMac si rozumí s iPhonem a iPadem jako žádný jiný počítač na trhu!

Thunderbolt 4

Apple iMac je vybavený dvojicí USB-C konektorů s podporou rozhraní Thunderbolt / USB 4, díky kterému snadno připojíte externí monitor s rozlišením až 6K, jako je kupříkladu Apple Pro Display XDR. Navíc umožňuje připojit hned několik zařízení k jedinému rozbočovači, což předchozí Thunderbolt 3 nepodporoval. To pomáhá udržovat rychlost a podporovat více zařízení, takže zvládne až dva 4K displeje navíc namísto jednoho.

Thunderbolt 4 v jednom univerzálním portu spojuje ohromnou šířku pásma s mimořádnou všestranností standardu USB-C. Poskytuje simultánní obousměrné datové, zvukové a obrazové signály či napájí zařízení. Jeden konektor si tak poradí s přenosem dat, výstupem videa i napájením – to všechno s neuvěřitelnou propustností až 40 GB/s! Navíc už teď je jisté, že vám Thunderbolt 4 ještě uspoří mnoho peněz, jelikož kabely s tímto konektorem zlevní, protože již nebudou potřebovat vestavěné procesory.

Wi-Fi 6

Další velkou výhodou je podpora standardu IEEE 802.11ax, kterému se zjednodušeně říká Wi-Fi 6. Nejnovější generace Wi-Fi je nejen rychlejší, ale navíc se stará o to, aby měl iMac stabilní bezdrátové připojení, i když se k síti připojují další a další zařízení. U hustého nasazení jsou rychlosti propustnosti až 4x vyšší než u přechozího standardu IEEE 802.11ac (Wi-Fi 5). Nominální rychlost je až o 37 % rychlejší a latence poklesla o neuvěřitelných 75 %.

Lépe vidět, lépe slyšet

Díky čipu M1 teď kamera FaceTime HD může naplno využívat nejnovější obrazový signálový procesor. Dosáhnete tak vyšší kvality obrazu při videokonferencích a dalších aplikacích, jelikož tento procesor vytahuje více detailů ve stínech i světlých místech prostřednictvím počítačové videografie. Mapování tónů rozšiřuje dynamický rozsah a detailněji prokresluje světlé i tmavé oblasti záběru. Vyspělé potlačování šumu přispívá k ostřejšímu vykreslení tmavých oblastí. Větší snímač pak zachycuje více světla, takže světlé plochy ještě nikdy nevypadaly tak dobře. Detekce obličeje pomocí Neural Enginu líp nastavuje rovnováhu bílé a stupně expozice pro přirozenější podání odstínů pleti.

Ať vedete mítink, stříháte zvukové stopy, nahráváte podcast nebo si voláte s přáteli či rodinou, nové mikrofony studiové kvality sejmou váš hlas čistě a jasně i bez vlastního nahrávacího studia a potřebné výbavy. Soustava 3 mikrofonů s kardioidním polárním vzorem je navržená tak, aby potlačovala akustickou zpětnou vazbu (Larsenův efekt), díky čemuž budou vaše hovory mnohem přirozenější. Pomocí technologie formování paprsku pak mikrofony filtrují hluk na pozadí pro ideální náběr zvuku za každé situace. Apple iMac se tak hodí pro hlasové i hudební aplikace, což posunuje vaší kreativitu na zcela novou úroveň.

O dokonalou reprodukci zvuku bez nežádoucího zkreslení a vibrací se pak starají 2 páry basových reproduktorů, kdy ke každému páru je k dispozici také 1 výkonný výškový reproduktor. Dohromady tato sestava servíruje detailní audio a pokročilé algoritmy podporují prostorový zvuk Dolby Atmos, které vás teleportují přímo do centra dění prostřednictvím post-processingu. Audio stopa je pak výrazná a bohatá, takže spolehlivě vyplní celý prostor v malé i velké místnosti.

Samotné reproduktory pak zprostředkují konkrétnější hlas vašich blízkých, obchodních partnerů či kolegů při vzájemných hovorech, takže vaše komunikace tak nebude váznout na mrtvém bodě. Vestavěné reproduktory jsou dostatečně silné pro poslech hudby či pro sledování filmů, seriálů a dokumentů, takže pro prvotřídní multimediální zábavu není nutné používat externí reproduktory či sluchátka.

Hlavní přednosti

 • Nový 24″ Apple iMac (2021) je vysoce spolehlivý a kompaktní počítač typu all-in-one
 • Je vhodný pro každého, kdo má vysoké nároky na design, obraz, výkon, funkce, prostředí i praktičnost
 • Představuje ideální řešení pro nejrůznější aktivity – kancelář, hry, zábava, střih videa, grafická a hudební tvorba
 • Při výrobě počítače se společnost inspirovala tím nejlepším, co má v nabídce, čemuž odpovídají veškeré atributy
 • Displej 4,5K Retina podporuje široký barevný gamut P3 s ještě sytějšími odstíny zelené a červené
 • Obrazovka nabízí fantastické rozlišení až 4480 x 2520 px při obnovovací frekvenci 60 Hz
 • Technologie True Tone automaticky upraví bílý bod displeje podle barevné teploty prostředí
 • Ostrý obraz vám naprosto vyrazí dech svou sytostí, propracovanými detaily a realističností
 • Všechny dokumenty, e-maily i webové stránky vypadají jako vytištěné na papíře
 • Integrovaný čip Apple M1 znamená ohromný skok ve výkonu CPU, GPU i strojového učení
 • Apple M1 má 3,5x výkonnější procesor, 5x rychlejší grafiku a 9x rychlejší strojové učení
 • 8jádrové CPU s taktem až 3,2 GHz zvládne i složité operace během programování či při střihu videí
 • 8jádrové GPU s vyšším grafickým výkonem hravě utáhne graficky náročné aplikace a hrám dodá plynulost
 • 16jádrový Neural Engine umožňuje vyspělé strojové učení pro různorodé aplikace
 • Jednotná 8GB LPDDR4X RAM se stará o to, aby všechno odsýpalo rychle a plynule bez jakékoliv prodlevy
 • Závratně rychlé 256GB SSD úložiště urychlí chod – s 16MB mezipamětí L2 se aplikace a soubory spouští ihned
 • Wi-Fi 6 další generace podporuje rychlejší připojení až o 37 % s nízkou latencí, která poklesla o 75 %
 • 2 porty Thunderbolt / USB 4 s propustností 40 GB/s si poradí s přenosem dat, výstupem videa i napájením
 • Díky rozhraní Thunderbolt 4 připojíte k Macbooku jeden 6K monitor či dvě 4K obrazovky
 • Úspora s Thunderbolt 4 – kabely s tímto konektorem výrazně zlevní, protože již nepotřebují vestavěné procesory
 • Kamera FaceTimeHD s vyspělými obrazovým signálovým procesorem zajistí jasnější a ostřejší videohovory
 • 3 studiové mikrofony s kardioidním polárním vzorem zachycují váš hlas jasně a zřetelně za každé situace
 • Mikrofony potlačují akustickou zpětnou vazbu, díky čemuž budou vaše hovory mnohem přirozenější
 • Dokonalou reprodukci zvuku bez nežádoucího zkreslení a vibrací obstarají 2 páry basových reproduktorů
 • Ke každému páru basových reproduktorů je k dispozici také 1 výkonný výškový reproduktor
 • Podpora 3D zvuku Dolby Atmos vás teleportuje přímo do centra dění prostřednictvím post-processingu
 • MacOS BigSur přináší odvážný nový design, zásadní aktualizace aplikací i celou řadu bezpečnostní funkcí
 • Nový Apple iMac si rozumí s iPhonem nebo s iPadem jako žádný jiný počítač na trhu
 • Se zavedením Rosetta 2 lze bezproblémově spouštět oblíbené mobilní aplikace přímo na iMacu
 • Mobilní aplikace pro iPhone či iPad fungují a chovají se jako skutečné aplikace pro iMac
 • Aplikace Sidecar se poslouží v situaci, když potřebujete 2. pracovní plochu či funkci zrcadlení obrazovky
 • Safari automaticky rozpoznává trackery – spolehlivě přechází kyberútokům a špehování vaší činnosti
 • Na úvodní stránce se dozvíte, jak Safari v uplynulém týdnu chránilo vaše soukromí na navštívených webech
 • Počítač má líbivý ultratenký design o tloušťce 11,5 mm a stojí na elegantním vyvýšeném stojanu
 • Široký výběr barevného provedení iMacu – stříbrná, modrá, zelená, růžová, žlutá, oranžová, červená a fialová
 • Apple přibalil praktické příslušenství Magic Keyboard a Magic Mouse pro snadné ovládání počítače

Specifikace

 • Značka: Apple
 • Model: iMac (2021)
 • PN: MGPC3CZ/A
 • Určení: počítač
 • Typ: all-in-one PC

Displej

 • Velikost displeje: 24″
 • Typ displeje: IPS
 • Podsvícení displeje: LED
 • Povrch displeje: lesklý
 • Rozlišení displeje: 4480 x 2520 px (4,5K)
 • Obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Poměr stran: 16 : 9
 • Jemnost displeje (PPI): 218 PPI
 • Jas: až 500 nitů

Hardware

 • SoC: Apple M1
 • Instrukční sada: AArch64; ARMv8-A
Procesor
 • Mikroarchitektura: Firestorm and Icestorm
 • Litografie / výrobní proces: 5 nm
 • Počet jader a frekvence CPU: 8x – 4x 3,2GHz Firestorm; 4x 2GHz Icestorm
 • Počet vláken: 8x
 • Mezipaměť L1: 2 MB
 • Mezipaměť L2: 16 MB
 • Funkce procesoru: automatické přetaktování, HyperThreading, snížená spotřeba, virtualizace
Grafické jádro
 • Počet jader GPU: 8
 • Frekvence GPU: 1278 MHz
 • Počet jednotek pro mapování textur (TMUs): 64
 • Počet jednotek pro výstupní vykreslení (ROPs): 32
 • Propustnost (FP32): 2,6 TFLOPS
 • Šířka paměťové sběrnice: 128 bitů (IMC)
Operační paměť
 • Velikost RAM: 8 GB
 • Typ paměti RAM: LPDDR4X
 • Frekvence paměti RAM: 4 266 MHz
Interní paměť
 • Typ úložiště: SSD
 • Velikost uložiště: 256 GB
 • Čtečka paměťových médií: Ne

Software

 • Operační systém: MacOS Big Sur
 • Nainstalované aplikace: Fotky, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, Siri, Safari, Mail, FaceTime, Zprávy, Mapy, Akcie, Domácnost, Diktafon, Poznámky, Kalendář, Kontakty, Připomínky, Photo Booth, Náhled, Knihy, App Store, Time Machine, Apple TV, Hudba, Podcasty, Najít, QuickTime Player

Rozhraní

 • Bluetooth: v5.0
 • Typ síťové karty: GLAN, WLAN
 • Podporované WiFi standardy: 802.11a/b/g/n,/ac/ax
 • Nejnovější Wi-Fi standard: 802.11ax (Wi-Fi 6)
 • Počet USB: 2x USB 3.2 Gen 2 Type-C + 2x USB / Thunderbolt 4
 • Počet LAN: 1x GbE RJ-45
 • Audio konektor: 1x 3,5mm TRRS
 • Podpora DisplayPort: Ano
 • Integrovaná mechanika: Ne

Fotoaparát a kamera

 • FaceTime kamera: Ano
 • Rozlišení: 1080p
 • Fuknce: automatické vyvážení bílé, automatická expozice, rozpoznávání obličejů, slučování snímků, potlačování šumu, zvýrazňování detailů, místní mapování tónů

Audio

 • Integrovaný mikrofon: Ano
 • Počet mikrofonů: 3
 • Akustický princip: kondenzátor
 • Polární vzor: kardioidní (ledvinový)
 • Reproduktory: 4x basový reproduktor, 2x výškový reproduktor
 • Podpora 3D zvuku: Dolby Atmos

Napájení

 • Vstup: 120 až 230 V AC / 50 až 60 Hz
 • Výkon zdroje: 143 W

Fyzické vlastnosti

 • Materiál: hliník
 • Barva: stříbrná
 • Čistá hmotnost: 4,46 kg
 • Rozměry bez stojanu (Š x V x H): 54,7 x 46,1 x 1,15 cm
 • Rozměry se stojanem (Š x V x H): 54,7 x 46,1 x 14,7 cm
 • Hmotnost balení: 11,15 kg
 • Rozměry balení (Š x V x H): 66 x 56,8 x 16,3 cm

Obsah balení

 1. 1x 24″ all-in-one počítač Apple iMac
 2. 1x 143W napájecí adaptér
 3. 1x 2m napájecí kabel s magnetickým konektorem
 4. 1x klávesnice Apple Magic Keyboard
 5. 1x externí myš Apple Magic Mouse
 6. 1x USB-C/Lightning kabel
 7. 1x dokumentace

Parametry
Počítač Apple iMac 24" Apple M1, 8-core CPU, 8-core GPU, 256GB, stříbrný CZ

 • Typ procesoru: Apple M1
 • Kapacita uložiště: 250 GB
 • Typ uložiště: SSD
 • Typ grafické karty: Integrovaná
 • Velikost operační paměti: 8 GB
 • Operační systém: Apple Mac OS
 • Uhlopříčka displeje: 23" - 24"

Diskuze
Počítač Apple iMac 24" Apple M1, 8-core CPU, 8-core GPU, 256GB, stříbrný CZ

Alternativní produkty

Spinner Výpis se aktualizuje...