Facebook.com
Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Povinná aktualizace X-POS pokladen! Vyhněte se sankcím FÚ

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 18. 9. 2019


Povinná aktualizace pokladny do 30.9.2019

 

 

Stáhněte si nový firmware s aktualizací do své X-POS pokladny

 

Dne 1. 4. 2019 vešly v platnost změny v zákoně o DPH (podrobnosti viz níže) s tím, že nyní platí šestiměsíční přechodné období. Povinná aktualizace pokladních systému musí být provedena do 30. 9. 2019 - platí pro všechny plátce DPH, jinak hrozí sankce ze strany FÚ.

Jedná se o následující dvě podstatné změny:

Zaokrouhlení

  • § 36 odst. 5 zákona o DPH – Zde je nově stanoveno, že do základu daně se nezahrnuje částka vzniklá zaokrouhlením celkové úplaty při platbě v hotovosti na celé koruny. Dnes není v zákoně uvedeno, jak naložit se zaokrouhlovacím rozdílem (celkové úplaty) a je tolerován postup, kdy je zaokrouhlovací rozdíl jak zatížen DPH, tak vyúčtován bez DPH.

Způsob výpočtu DPH

  • § 37 upravuje výpočet daně – Výpočet daně způsobem „zdola“ zůstává stejný (cena plnění bez DPH x sazba daně), mění se způsob výpočtu daně „shora“. Dnes se daň vypočítá tak, že cena včetně daně se násobí příslušným koeficientem (např. pro sazbu DPH 21 % je koeficient 0,1736). Nově se bude daň počítat jako rozdíl ceny včetně daně a ceny bez daně, která bude zjištěna jako podíl ceny včetně daně a částky 1,21 pro základní sazbu daně, 1,15 pro první sníženou sazbu daně a 1,1 pro druhou sníženou sazbu daně.

Co to pro Vás znamená?

Pro Vás - uživatele registračních pokladen X-POS CH (3050, 3850, 5850, 5880) to znamená nutné nasazení nového firmwaru pokladny včetně důležité aktualizace.

Protože nové změny DPH jsou povinné a požadavek vyšel od státní instituce, bude tato aktualizace přístupná po zaplacení licenčního poplatku 980 Kč bez DPH.

 

Jak dále postupovat?

Navštívit můžete stránky výrobce https://www.novumglobal.eu/CHD/ kde najdete orientační návod pro aktualizaci firmware Vaší pokladny.

Pokud si sami na instalaci aktualizaci netroufáte, jsme připraveni Vám pomoci.

Kontaktujte naše servisní oddělení na níže uvedených kontaktech a zařídíme vše za Vás. Možná je i instalace vzdáleným přístupem bez nutnosti dovozu pokladny.

 

Kontakt:

e-mail: jiri.milek@j-m.cz

tel. +420 604 435 576

 

Spinner Výpis se aktualizuje...