Facebook.com
Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Satelitní přijímače pro Skylink - přejděte na HD!

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 29. 3. 2016


Již tento čtvrtek 31. 3. 2016 ukončí provozovatel placeného televizního vysílání Skylink satelitní vysílání programů Nova Cinema a FANDA ze satelitu Astra 23,5°E ve standardním rozlišení (SD). Diváci mohou tyto programy i nadále přijímat v kvalitnější HD verzi prostřednictvím satelitní televize Skylink, a to v rámci programového balíčku Digital HD.

Pro příjem programů vysílaných ve vysokém rozlišení HD, resp. ve formátu MPEG-4, je nutný HD satelitní přijímač (nejlépe s označením Skylink READY), což konkrétně znamená:

  • Diváci, kteří používají satelitní přijímač s označením Skylink READY, mají jistotu, že jejich přijímač je HD a mohou tedy bez problémů přijímat i programy Nova Cinema HD a FANDA HD. A navíc díky funkci „Fast Scan“, kterou je vybavena většina těchto přijímačů, nemusí nic ladit – oba programy budou automaticky naladěny na pozici 8 a 9.
  • Diváci, kteří používají satelitní přijímač bez označení Skylink READY, mohou poznat, že se jedná o HD přijímač podle několika znaků – podle označení HD na přístroji, podle toho, zda již přijímají některý jiný HD program od Skylinku anebo podle vstupu pro konektor s označením HDMI. Programy Nova Cinema HD a FANDA HD pak najdou na některém z kanálů anebo je budou muset nejprve naladit. V tom případě doporučujeme postupovat podle návodu k obsluze daného satelitního přijímače a použít výše uvedené technické parametry pro naladění.
  • Diváci bez HD přijímače nemohou přijímat žádné programy Skylinku v HD rozlišení, resp. ve formátu MPEG-4 – tedy ani programy Nova Cinema HD a FANDA HD. Vzhledem k tomu, že již v průběhu roku 2016 bude naprostá většina programů Skylinku vysílat v rozlišení HD, resp. ve formátu MPEG-4, doporučujeme pořízení nového HD satelitního přijímače.

V nabídce našeho e-shopu najdete řadu přístrojů, které vám usnadní přechod na HD verzi - viz http://www.nej-ceny.cz/6119/satelitni-prijimace-s-irdeto-cteckou/.

GoSAT GS7060HDi - Skylink Ready

Nejoblíbenějším a nejkvalitnějším přístrojem je dle hodnocení zákazníků satelitní přijímač GoSAT GS7060HDi. Zabudovaná čtečka karet Irdeto umožňuje v přijímači používat karty Irdeto a také karty ICE operátorů Skylink a Freesat. Intuitivní a graficky vydařené menu s průvodcem instalací vám usnadní používání. Menu je v českém i slovenském jazyce (+angličtina, němčina). Přístroj má HDMI konektor a také analogový výstup pro starší typy televizorů. Přistroj podporuje funkci HDMI CEC - dokáže zapnout/vypnout TV, případně automaticky přepnout požadovaný vstup na TV. USB konektor na zadním panelu přijímače slouží k připojení harddisku, nebo USB flash, které lze použít nejen k nahrávání TV programů, ale taktéž k přehrávání multimediálních souborů (video, hudba, foto). Jak už bývá u GoSAT přijímačů standardem, GS7060HDi umožňuje nahrávat až 2 HD programy a třetí program sledovat (ze stejného transpondéru). Rozšířené možnosti rodičovského zámků vám umožní široké nastavení dle vašich potřeb a ochrání tak vaše děti před nevhodným obsahem.

Mezi cenově velmi výhodné a oblíbené přístroje patří satelitní přijímače DI-WAY IRD-4000 HD nebo SUNSAT S3000HDi.

 

 
Spinner Výpis se aktualizuje...