Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Oznamujeme, že naše prodejna výpočetní techniky v Kravařích, je v provozu se změněnou otevírací dobou. E-shop nej-ceny.cz funguje nadále bez omezení, s možností doručení až k Vám.

Inteligentní vysavače iRobot

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 1. 10. 2009


Vše o robotických inteligentních vysavačích iRobot z naší nabídky.

 

O společnosti iRobot

Společnost iRobot byla založena v roce 1990, kdy v Massachusetts Institute of Technology dva robotici Colin Angle a Helen Greiner spolupracovali s profesorem Dr. Rodney Brooksem, který měl vizi, že se praktičtí roboti stanou realitou a rozhodli se ji uskutečnit. V současné době používá produkty iRobot více jak 4 miliony zákazníků z Evropy, USA a Asie. iRobot je v současnosti světový leader ve vývoji domacích, vojenský a vládních robotů. iRobot je hlavní vývojář softwarových platforem pro robotiku obecně. iRobot vyhrává většinu komerčních soutěží v robotice. Úzce spolupracuje s Americkou vládou a armádou. iRobot patří mezi významné vývojáře robotů pro NASA. iRobot se specializuje pouze na robotiku, proto mají jeho roboti nad konkurencí technologický náskok.

Co je ROOMBA?

ROOMBA je automatizované zařízení pro úklid všech druhů domácích podlah. Tento stroj nemusíte tahat, ani strkat, dokonce za ním ani nemusíte chodit. Zapomeňte na minulost! Robot pomocí proti sobě rotujících kartáčů a účinného sacího motoru efektivně čistí domácí podlahové krytiny - parkety, linoleum, dlažbu i koberce.

iRobot ROOMBA je inteligentní a jeho síla spočívá v patentovaném kartáčovém systému kombinovaném s dalšími účinnými technologiemi úklidu. Je vybaven unikátním systémem robotické inteligence, který za použití 38 senzorů monitoruje okolí Robota a přizpůsobuje jeho chování 67 krát za sekundu tak, aby vysavač uklízel efektivně, inteligentně a bezpečně.

iRobot nemá omezenou cílovou věkovou skupinu. iRobot domácí pomocníci najdou uplatnění v každé domácnosti. Mladým lidem, rodinám i starším osobám zpříjemňují a zkvalitňuji život v jakémkoliv věku.

Vysavače iRobot Roomba a Scooba můžete zakoupit zde.

Jak ROOMBA uklízí?

ROOMBA začíná s úklidem ve středu místnosti a odtud pak jede po spirále ke stěnám. Pokud robot začíná ze základny, rovnou se vydá najít překážku a tím začne mapovat prostor. Na počátku se přejížděním z jednoho konce místnosti na druhý snaží zjistit přibližné rozvržení místnosti a její velikost. Tomu pak přizpůsobí dobu úklidu. Následně se věnuje jednotlivým místům, které uklízí postupně a navíc se na ně průměrně 4x vrací. Pokrytí plochy dosahuje průměrně 99%. V Prázdné místnosti by robot dosáhl 100% pokrytí. ROOMBA má navíc program SPOT pro lokální úklid. Zároveň ROOMBA disponuje programem ANTITANGLE, který robotu umožňuje se vymotat ze zamotaných šňůr.

ROOMBA má třístupňový systém úklidu:

  1. Pomocí postranního kartáče odstředivou silou vymetá nečistoty po sebe.
  2. Proti sobě rotující kartáče sbírají větší nečistoty a chlupy. Každý kartáč se točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (bristle brush) se točí rychlostí 1000 otáček za minutu. Pomocný kartáč (flexible brush) se točí rychlostí 1600 otáček za minutu.
  3. Stěrkou a účinným sacím motorem vysává drobný odpad jako je prach a alergeny, které jsou zachyceny ve filtru z mikrovláken.

Kartáče jsou navíc velice efektivní na sbírání vlasů a chlupů domácích mazlíčků! ROOMBA kartáči víří prach v koberci a díky tomu je účinnější, než běžný vysavač. Koberce tak po úklidu jsou vyčesané a zbavené odlomených částí. Při delším čištění dokáže opět oživit barvy Vašeho koberce.

V prostoru se orientuje pomocí 38 různých senzorů. Nárazníkem z nešpinivého plastu se dotýká stěn, které je schopen dopředu zaregistrovat pomocí infračervených paprsků a před stěnou tak zpomalí. 4 infračervené senzory spolehlivě ochrání robota před pádem, čidlo na detekci většího množství odpadu zajistí skutečně efektivní úklid a další senzory měří vzdálenost, kterou robot urazil. Senzorů má v sobě robot 38 a je tak sám schopen diagnostikovat a zvukovým signálem ohlásit případný problém, například plný koš.

Jakmile ROOMBA vyhodnotí úklid za dokončený, automaticky se vrátí na dobíjecí základnu, kde nabije své baterie a počká na nový úklidový cyklus. Na základnu se vrátí i v případě, že robotu začne docházet energie, nebo pokud mu dá člověk povel stiskem tlačítka dock.

Díky svým rozměrům 33 x 8 cm se ROOMBA vejde pod většinu nábytku a uklízí i tam, kam se běžně nedostanete! Rozměry byly navrženy tak, aby robot vyhovoval typizovanému Evropskému nábytku. Navíc lze ROOMBĚ vymezit plochu pomocí virtuální zdi, jež je součástí balení. Virtuální zeď slouží k tomu, aby zabránila robotu opustit plochu, kterou chcete uklidit. Lze jí zablokovat průchody až do šířky 4 m a robot za virtuální zeď nikdy nevjede. Model Roomba 581 má navíc i virtuální maják, kterým lze oddělit jednotlivé místnosti a zefektivnit tak práci. Robot vjede za virtuální maják až po vyhodnocení současné místnosti jako uklizené. Majáky navíc slouží k lepší orientaci ve složitějších prostorách.

Patentované systémy a zajímavosti

iRobot ROOMBA pracuje s patentovaným systémem proti sobě rotujících kartáčů. Tyto patenty mohou používat pouze produkty značky iRobot. Díky tomuto systému jsou roboti iRobot nejúčinnější domácí pomocníci na světě. Kombinace flexible a bristle kartáčů při rozdílných otáčkách za minutu (1000 a 1600) zajišťuje účinnost větší, než jakou mají klasické vakuové vysavače.

Boční kartáč (side brush) dosáhne do každého rohu a také čistí lišty u stěn. Dále spolehlivě mete nečistoty pod sebe do kartáčového systému. Tím zvyšuje efektivitu úklidu.

iRobot ROOMBA disponuje vakuovým systémem. Ten se stará o vysání drobného prachu. Posiluje tak efektivitu kartáčového systému. Sací systém obsahuje filtry z mikrovláken. Filtr spolehlivě zachytí drobný prach i alergeny, jež trápí mnohé z nás. Můžeme tedy mluvit o plně hygienickém čištění a navíc při dlouhodobějším používáním snižujeme v bytě či domě prašnost.

iRobot ROOMBA je nejdokonalejší robot pro suchý úklid. Při jeho vývoji se inženýři inspirovali pohybem hmyzů v přírodě. Dlouho hledali vhodný druh hmyzu, jež by vyhovoval pro účely ROOMBY. Jako nejvhodnější se ukázala včela a vosa. Proto lze odpozorovat na pohybu ROOMBY podobnost s včelou nebo vosou.

ROOMBA má 38 aktivních senzorů, nejvyšší čipovou sadu ARM (prestižní americká firma, která vyvíjí čipové sady pro průmyslové využití) a vnitřní paměť 2GB RAM. Jako zatím jediný domácí robot na světě pracuje s UI.

iRobot ROOMBA se chová jako živý tvor, poznává prostředí, vyhodnocuje jej na základě mnoha podnětů a optimalizuje svůj pohyb pomocí výkonného počítače. Sám si navíc na základě zjištěných údajů rozhoduje, kdy skončí úklid, nebo kdy přejede do další místnosti. Výsledkem je efektivní automatický úklid.

Proč robota od iRobotu?

Protože získáte to nejdokonalejší za nejlepší cenu!

ROOMBA není jediný pomocník do domácnosti na trhu, ale s jistotou drží prvenství v poměru kvality a ceny. Některé i méně kvalitní automatické vysavače se prodávají za desítky tisíc, zatímco jiné „levné“ modely jsou spíše drahými hračkami, protože téměř nic neumějí. Žádné jiné zařízení není tak dokonalou kombinací jednoduchosti obsluhy, účinnosti úklidu a inteligence jako ROOMBA.

Umělá inteligence

iRobot produkty jsou jediným opravdovými roboty, pomocníky do domácnosti, na světě. Sami si měří svou dráhu, rozměry místnosti a rozložení nábytku a tomu přizpůsobují dobu úklidu. Samy si tak rozhodují, kdy je úklid současného prostoru dokončen a přistoupí k úklidu další místnosti, případně se vrátí do Home base. Konkurenční výrobky, jež jsou v drtivé většině napodobeninami iRobot, fungují na principu automatu, kdy zvolíte časový interval a během něho stroje jezdí a náhodně střídají druhy pohybu. Úklid tímto neefektivním způsobem dosahuje podstatně nižšího pokrytí plochy. Pouze iRobot ví kde byl a kam se ještě musí vrátit, aby byl úklid úplný a efektivní!

Inteligence robota prochází neustálým vývojem

Pokud někdy Váš robot přijde na servis, automaticky a zdarma mu přehrajeme program tím nejaktuálnějším možným. Váš robot tak bude ještě chytřejší než býval!

ROOMBA je vynálezem specialistů na robotiku

Pro společnost iRobot je kvalitním robotem takový produkt, který dokáže udělat to, k čemu byl zkonstruován, a dokáže to udělat pokaždé. Společnost iRobot vytvořila desítky takových robotů pro využití v průmyslu, aby chránila život lidí v nebezpečných podmínkách. Při tvorbě vysavače ROOMBA se vývojáři nejprve soustředili na vytvoření nejlepšího možného úklidového cyklu. Inspirací se stala moudrá příroda a pohyb živých tvorů v jim neznámém prostoru. Pak jsme tento systém integrovali do inteligentního robota a vytvořili jsme vysavač ROOMBA.

Modulární design

Pomocníci od iRobotu jsou navrženi tak, aby byly maximálně jednoduché na ovládání i údržbu a maximalizovala se tak uživatelská příjemnost. Na Robotech tak naleznete minimum tlačítek a všechny manipulovatelné prvky jsou navíc žlutě označeny.

Testovaná kvalita

Společnost iRobot testuje 100% svých robotů v náročných testech kvality. Jediným způsobem, jak lze zákazníkům připravit kvalitní produkt, je testování, testování a opět testování - stále znovu a znovu. iRobot testuje pochopitelně jak z hlediska kvality robota, tak z pohledu kvality úklidu a čištění. A pak si stanoví nové cíle a výzvy a testuje znovu.

Nejlepší výsledek z hlediska pokrytí plochy

Při posuzování účinnosti robota, je jedním z nejdůležitějších kritérií pokrytí plochy místnosti. Většina klasických ručních vysavačů je příliš velká, aby efektivně vyčistila celou podlahu. ROOMBA díky svým malým rozměrům a umělé inteligenci dokáže proniknout pod postele, pod nábytek i kuchyňské linky a na další hůře dostupná místa, kde se ukrývá prach. ROOMBA pokryje až 99% plochy podlahy jediným úklidovým cyklem. Standardní vysavače zvládnou cca 80% podlahové plochy, což je výrazně méně než ROOMBA! Chcete-li čistší domov, ROOMBA vám s tím pomůže.

Aktivní detekce nečistot

ROOMBA identifikuje více znečištěná místa a automaticky zvýší intenzitu úklidu. A nemluvíme jen o hromádkách větší špíny. ROOMBA dokáže detekovat i ty nejmenší částečky, znečištěné místo si zapamatovat a několikrát se na něj vrátit. Pokud je v čištěném prostoru více nečistot, je pravděpodobné, že budou i okolo. Proto je lépe zpomalit a sesbírat je všechny.

Automatický přechod mezi různými povrchy

Celá čisticí hlava se automaticky přizpůsobuje kobercům i pevným podlahovým plochám. Takže například i přechod mezi rohožkou a plovoucí podlahou ROOMBA vyčistí důkladně a beze zbytku.

Automatické dobíjení

ROOMBA se dokáže sám vrátit do své dobíjecí základny Home base. ROOMBA dobře ví, kdy má jít „domů“ a dobít baterku, když je „unavený“. Vylepšený systém nabíjení zkrátil dobu potřebnou k plnému nabití na pouhé tři hodiny. ROOMBA dokáže sama poznat, pokud delší dobu neměla přístup k energii a v takovém případě si sama zvolí 16 hodinový nabíjecí cyklus pro dokonalé nabytí a zachování kapacity baterie.

Postranní kartáč a úklid podél zdí

Vymetá prach a nečistoty od zdí, nábytku a předmětů na podlaze i z dalších těžko dostupných míst. Díky infračervenému čidlu umí dokonale kopírovat tvar místnosti a skvěle uklidí i podél zdí. Kartáč rotuje mimo vnější okraj ROOMBY, takže dosáhne i do rohů a odstředivou silou vymete nečistoty do hlavní vysávací dráhy pod tělem robota.

Výborný design

iRobot produkty jsou navrženy taky, aby lahodily oku a mohli se tak stát i estetickým doplňkem domácnosti. Rozměry robotů jsou navrženy tak, aby se bez problémů vešly pod typizovaný evropský nábytek.

Únikový režim

ROOMBA okamžitě pozná, že se zasekla, a spustí propracovaný únikový podprogram, kdy zná celou řadu možností, jak se uvolnit. Uvíznout může každý, ale ROOMBA ví, jak se z takové situace dostat, a sama se uvolní ze zajetí.

Výborný servis

Pokud Váš robot onemocní, vyzvedneme ho přímo u Vás doma a odvezeme si ho k nám na servis, kde se zdrží co možná nejkratší dobu, protože víme, že iRobot jsou užiteční pomocníci, kteří doma vskutku chybějí.

Často kladené dotazy - FAQ

Jaký je sací výkon?
Sací výkon je 30W. Není však příliš důležitý, protože hlavní síla ROOMBY spočívá v patentovaném systému proti sobě rotujících kartáčů, které se točí rychlostí rozdílnou rychlostí (1000 a 1600 otáček za minutu) a tím účinně sbírají všechny nečistoty. Kartáče jsou navíc účinnější než běžný způsob vysávání, protože podklad kartáčují a tím vyčesávají chlupy a víří prach, který je vysáván sací lištou a filtrován přes filtr z mikrovláken. Sací výkon je tedy pouze doplňkem v systému úklidu a slouží ke sbírání prachu, roztočů a alergenů, tedy drobného smetí.

Jaká je v robotu baterie a jak dlouho vydrží?
NiMh – niklid metal hybrid. Její výdrž je minimálně 500 cyklů, což jsou v běžném provozu 2 až 4 roky. Pro dobré fungování baterie je důležité ji na začátku dobře naformátovat. Tedy nechat úplně vybít a pak zase kompletně nabýt. Takto naformátovaná baterie má dobře nastavené minimum a maximum a je maximálně využívána její kapacita.

Co je u robota spotřebním zbožím?
Spotřebním zbožím je postraní kartáček, hlavní kartáč, pomocný kartáč a prachový filtr z mikrovláken.

Jak dlouhá je u iRobot záruka?
Záruka je dvouletá.

Celková výdrž robota (životnost)?
Produkty iRobot jsou udělány tak, aby měly dlouhou životnost a velkou bytelnost. K čemu by byl produkt, který by sloužil jen pár měsíců? Jako každý přístroj je robotu třeba občas věnovat několik minut na vyčištění. Celková životnost robota se tak pohybuje od 3 do 6 let, v závislosti na tom, jak se o něho majitel stará.

Proč ROOMBA používá nárazníkový systém a ne bezdotykový?
ROOMBA samozřejmě vidí překážku ještě předtím, než do ní narazí a teoreticky by tak mohla fungovat bezdotykovým způsobem. Avšak v praxi se ukázalo, že takový způsob je neefektivní, protože při něm dochází k objíždění i zdánlivých překážek, jako je například záclona až k zemi, či igelitová taška. Kombinace nárazníkového systému a infračervených senzorů, které robotu umožňují vidět před sebe a před překážkou zpomalit jsou nejúčinnějším způsobem pro pohyb robota v prostorách.

Jak provedu reset?
Pro reset systému a smazání informací uložených v paměti robota přidržte po deset vteřin současně tlačítka DOCK a SPOT.

Jaké je pokrytí plochy?
Testováním bylo ověřeno, že pokrytí plochy je průměrně 99%.

Na jakém principu robot komunikuje s majáky, základnou a dálkovým ovladačem?
Robot komunikuje s virtuálními majáky a základnou pomocí infračervených paprsků, pro lidské oko neviditelných. Dálkový ovladač však funguje pomocí radiových vln a je tedy možno robota ovládat i bez přímé viditelnosti a zapnout ho třeba i přes zeď v druhé místnosti!

Přejede robot práh?
ROOMBA je schopna přejet práh, či jakýkoliv jiný předmět, do světlé výšky jednoho centimetru. SCOOBA je kvůli své konstrukci a nutnosti být stále těsně na podkladu neschopna přejet jakýkoliv práh. Je to důležité, protože pracuje s vodou a při větším zdvihu by podtlaková lišta přestala vysávat vodu.

Jaká je hlučnost?
Hlučnost je 79 dB ve vzdálenosti 10 cm od robota.

Jak si ROOMBA najde základnu, když je v jiné místnosti?
Pokud se ROOMBA rozhodne, že se potřebuje nabít, že dokončila úklid, nebo pokud jí dá uživatel pokyn tlačítkem DOCK, přepne se ROOMBA do dokovacího režimu. Nabíjecí základna vysílá kužel infračervených paprsků. Pokud ROOMBA v dokovacím režimu spatří tento kužel infračervených paprsků. Začne měřit jejich intenzitu a tím zjišťovat přesnou polohu základny. Posléze zpomalí a opatrně na ni najede. Pokud ROOMBA nevidí kužel infračervených paprsků, věnuje se dále úklidu a hledá základnu. K nalezení základny ROOMBA umí využít virtuální majáky. Základnu je vhodné umístit do rohu, či na jiné přehledné místo, ale není to nutností. ROOMBA si základnu najde i tak.

Jak SCOOBA pozná kde je koberec?
To SCOOBA nepozná, je třeba použít virtuální zeď. Pokud jsou koberce vyšší, Scooba by na něj ani nenajela. Zastaví ji i poměrně malá nerovnost, jako je například přechodová lišta.

Na jakou plochu stačí kapacita nádrže SCOOBY?
Nádržka na vodu je 0,5 litru a to postačí na účinné uklizení plochy 40m2.

Proč nemá SCOOBA dobíjecí základnu?
SCOOBA pracuje s vodou a v rámci bezpečnosti není možné, aby se sama dostala do kontaktu se síťovým napětím.

Může se SCOOBA použít na parkety?
Ano, pokud Vám výrobce parket řekl, že můžete podlahu vytírat vodou, můžete použít i SCOOBU.

V čem je SCOOBA hygieničtější než běžné vytírání?
SCOOBA pracuje se dvěma nádržemi na vodu. Jednu na čistou vodu a druhou na špinavou. Voda, kterou setře z povrchu, jde do nádrže na špinavou vodu. Nedochází tak ke smíšení vody a roztírání bakterií po podlaze, jako při běžném vytírání. Laboratorně bylo dokázáno, že SCOOBA sesbírá až 98% bakterií.

Pokud robotu v půlce práce dojde baterie, vrátí se po nabytí na místo, kde skončil a dokončí úklid?
Robot je určen do běžných domácností a kapacita baterie tak plně dostačuje na úplný cyklus bez přerušení. Pokud by se takováto situace stala, robot se na místo, kde práce byla přerušena, nevrátí. V případě, že byste chtěli zvýšit efektivitu práce robota, používejte virtuální majáky, které práci zefektivní a úklid jednotlivých místností zabere méně času, protože robot nejezdí z jedné do druhé a zpátky. Můžete tak zvýšit maximální plochu, kterou robot stihne uklidit, než mu dojde energie.

Videoprezentace

 

 

Kde koupit

Vysavače iRobot Roomba a Scooba můžete zakoupit zde.

Výpis se aktualizuje...