Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Jak ošetřit trávník po zimě?

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 25. 3. 2019


trávník

Jarní péče o Váš okrasný trávník je velice důležitá. Ovlivňuje celosezónní vzhled trávníku, celistvost a zdravý růst.  Postupovat lze následovně:

  • koncem března (v případě teplého počasí i dřív) je dobré odstranit hráběmi z trávníků odumřelé části a zároveň ho tak povrchově provzdušnit. (na hloubkový zásah vertikutátorem vyčkejte raději do dubna)
  • zlikvidujte mech, který se nejvíce vyskytuje ve stinných a mokřejších místech trávníku (využít můžete přípravky proti mechu, které bývají zároveň i hnojivem). Po 1-2 týdnech po aplikaci nezapomeňte důkladně odstranit zbytky mechu a holé místa dosejte.
  • v průběhu měsíce března se také doporučuje tzv. startovní hnojení. V této době je pro trávník důležité získat dostatek živin pro podporu kořenového systému a k doplnění chybějících živin po zimním období. Doporučujeme pohnojit nejoblíbenějším travním hnojivem Travin, který navíc obsahuje účinné herbicidy)
  • dosejte holá a prořídlá místa (např. Hřištní travní směsí Rožnov)

    vertikutator travin 


    Plody své práce budete sklízet zanedlouho -  až trávník vyraší v plné jarní kráse!

Výpis se aktualizuje...