Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Potvrzujeme, že e-shop je v plném provozu, prodejna s mírně změněnou otevírací dobou také. Více informací o možném zpoždění zásilek a zavedení mimořádných opatření naleznete zde.

Jak vybrat chytrý/fitness náramek?

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 24. 11. 2015


Chcete zhubnout? Nejste spokojeni se svou kondicí? Nebo prostě chcete žít zdravěji, ale nemáte vůli? Pomoci Vám může stále populárnější chytrý neboli fitness náramek.  

00

Co si vlastně pod pojmem chytrý nebo také fitness náramek  představit? Tyto náramky se řadí do skupiny takzvaných wearables, což je pojem, označující elektroniku, kterou nenosíte po kapsách, ale přímo na těle. Podstatou chytrých náramků je monitorování Vašeho denního pohybu pomocí integrovaných tříosých akcelerometrů. Standardně náramky fungují jako moderní krokoměr, umí spočítat spálené kalorie. V noci pak monitorují správnou spánkovou aktivitu. Náramky však mohou být vybaveny také množstvím dalších funkcí a dají se rozdělit podle více kritérií. Prodejci tato zařízení označují často rozdílnými názvy: fitness náramky, chytré náramky, fitness pásky, sportovní náramky, fitness trackery nebo monitory či snímače denních aktivit.

Každopádně můžeme s nadsázkou říci, že v jakémkoli chytrém náramku si kupujete malého osobního trenéra, který monitoruje splnění Vašich cílů v množství pohybových aktivit a zároveň Vás motivuje tím nejmodernějším způsobem.

0

JAK POSTUPOVAT PŘI VÝBĚRU NÁRAMKU

 1. Nejdřív je třeba si stanovit, jaké funkce od svého chytrého náramku vyžadujete:
  Základem náramků je krokoměr, který poskytuje potřebná data pro výpočet ušlé vzdálenosti nebo spálených kalorií. Většina umí sledovat i spánkovou aktivitu.
  Záleží však na Vás, zda vyžadujete navíc schopnost monitoringu srdečního tepu nebo alespoň možnost připojit náramek na externí srdeční monitor, schopnost nastavení denních cílů, zda má mít integrovaný výškoměr a tedy možnost měřit nastoupané a sestoupané metry či dokonce schopnost vibračního upozornění na dlouhou pohybovou nečinnost. Některé náramky umí zasílat motivační zprávy, umí budit ve správné fázi spánkového cyklu a automaticky rozpoznají denní aktivity včetně skládání nádobí do myčky, z čehož pak přesněji vypočítají spálené kalorie. Sofistikovanější náramky umí navíc upozorňovat na příchozí tel. hovory z Vašeho mobilního telefonu, textové zprávy nebo události v kalendáři. Zastávají tak funkci chytrých hodinek. Některé náramky jsou vodotěsné a můžete s nimi i plavat v bazénu (například Sony náramky)

 2. Jaký materiál?
  Pokud máte alergii na některé materiály, věnujte při výběru náramku pozornost tomu, z čeho je vyroben. Většinou jsou z obyčejného plastu, gumy nebo silikonu, ale některé jsou z plastu vhodného i pro alergiky.

 3. Jaká forma nabíjení?
  Náramky jsou dodávány buď s nabíjecí baterií, nebo s klasickou knoflíkovou nenabíjecí baterií. Pokud si vyberete nabíjecí baterii, počítejte s tím, že náramek udrží v provozu v řádu dnů, zatímco nenabíjecí půl roku až jeden rok. Poté však musíte koupit novou.

 4. S displejem či bez?
  Některé modely mají displej, na kterém si můžete denní naměřené hodnoty kdykoli prohlédnout, jiné (většinou levnější) mají pouze méně přehledné světelné diody a pro úplné zobrazení naměřených a vypočítaných hodnot slouží aplikace v mobilním telefonu nebo software v počítačii. V aplikaci uvidíte aktuální denní výsledky, historii předchozích dnů nebo například grafy znázorňující vaši spánkovou aktivitu. Praktická stránka náramků bez displeje je tak trochu omezená, na druhou stranu někomu může vyhovovat jejich jednoduchost a nenápadný vzhled.

 5. Možnosti propojení s dalšími chytrými zařízeními
  Většina náramků je propojitelná s Vaším chytrým telefonem či počítačem. Dobré je však před koupí vzájemnou kompatibilitu ověřit. Využívat pak můžete různé tématické aplikace či software. Výborná je například možnost porovnávání s výsledky jiných uživatelů chytrých náramků, se kterými tak můžete virtuálně soutěžit a získávat motivační ohodnocení. Některé náramky mají zase možnost využívat GPS modul chytrých telefonů, monitorující trasu a potom nabídnou další údaje jako rychlost, tempo nebo čas.

Vyberte si svůj ideální fitness náramek a stanovte si svůj první fitness cíl!

Kompletní nabídku Fitness monitorů aktivit, ve kterých jsou zahrnuty již zmiňované fitness náramky, ale také chytré hodinky, hrudní pásy, krokoměry a jiné měřiče aktivit naleznete v kategorii Fitness monitory aktivit.

Pokud si stále ještě nejste jisti, které zařízení vybrat, přikládáme pár tipů z naší nabídky:

 • K nejžádanějším modelům aktuálně patří bluetooth fitness náramek značky König, se standardní výbavou: monitoringem kroků, spálených kalorií, vzdálenosti a doby trvání aktivit.

  0

 • Velmi propracované a dá se říci jedinečné je řešení fitness náramků CellularLine s odnímatelným displayem, měnícím se na USB klíč, který lze nabít v PC. Baterie vydrží až 7 dní, displej se aktivuje jednoduchým otočením zápěstí. Dražší varianty těchto náramků lze využít také jako dálkové ovládání pro fotoaparát nebo jako pomocníka při hledání telefonu.

  00

 • Jedním z nejlépe hodnocených fitness náramků dle letošního nezávislého dTestu je Sony SmartBand SWR10 s koženým páskem a disponující všemi důležitými funkcemi fitness náramku včetně komunikace s Vaším chytrým telefonem. Prohlédnout Sony SmartBand náramky >>

  0

Ať už si stanovíte jakýkoli fitness cíl, přejeme hodně úspěchů i zábavy při jeho plnění!

Výpis se aktualizuje...