Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

Oznamujeme, že naše prodejna výpočetní techniky v Kravařích, je v provozu se změněnou otevírací dobou. E-shop nej-ceny.cz funguje nadále bez omezení, s možností doručení až k Vám.

Jak vybrat detektor oxidu uhelnatého?

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 22. 2. 2018


0

Detektory oxidu uhelnatého najdou své bezpečnostní uplatnění ve všech prostorách, kde hrozí výskyt jedovatého plynu oxidu uhelnatého nebo-li kysličníku uhelnatého.

Pokud dosud váháte, zda se Vás toto riziko vůbec týká, asi budete překvapeni. Zvýšená koncentrace tohoto neviditelného, jedovatého plynu může vzniknout docela snadno: stačí nedokonalé spalování v ohřívačích vody (v karmách), ale často také v krbech a různých lokálních topidlech. Důvodem může být špatná instalace, závada, ucpání kouřovodu, neprováděné revize či nedostatečné odvětrávání místnosti. Nadýcháte-li se vzduchu s nadlimitní koncentrací oxidu uhelnatého, hrozí Vám akutní zdravotní potíže i smrt.

Tento jedovatý plyn je bohužel neviditelný, bez chuti a zápachu, nedráždí ke kašli a je proto velmi těžko zjistitelný lidskými smysly. Přitom už malá koncentrace oxidu uhelnatého ve vzduchu zabraňuje přenosu kyslíku krví, dochází k bolesti hlavy, nevolnostem, závratím, při vysoké koncentraci k bezvědomí až smrti. Otravy oxidem uhelnatým jsou dle mínění hasičů stále poměrně časté a nezřídka končí úmrtím. I když média varují před tímto nebezpečím, nabádají k pravidelným revizím zařízení a také k nákupům detektorů oxidu uhelnatého, stále je tato hrozba dost podceňovaná a dochází k novým případům otrav.

Chcete-li spolehlivě ochránit sebe i své blízké, zabezpečte svůj domov detektory, které zvýšenou koncentraci oxidu uhelnatého ohlásí.

Na výběr jsou detektory v různých cenových hladinách dle výbavy a provedení.

0

Preferujete-li nízkou cenu, volte jednoduchý, autonomní detektor Hutermann. Jde o kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou, který svým elektrochemický senzorem dokáže detekovat oxid uhelnatý v ovzduší. Bude Vás stát jen několik stokorun.


0

Jiný, jen o něco dražší model - detektor Hutermann ALARM CO-603 je navíc vybaven LCD displejem, který přímo zobrazí naměřenou úroveň CO. Disponuje testovacím tlačítkem přístroje, dvěma LED diodami (napájení, alarm), automatickou diagnostikou fungování přístroje.


0

Značka Solight nabízí detektor spalin CO s citlivým elektrochemický senzorem, indikátorem stavu i poruchy baterie a hlasitostí alarmu: 85dB, který spolehlivě uslyšíte.


0

Autonomní detektor oxidu uhelnatého s LCD displejem, vestavěnou sirénou a řadou dalších funkcí je Hutermann ALARM CO-86. Disponuje třemi LED diodam (napájení, alarm, chybový stav), LCD displejem se zobrazením koncentrace CO, odlišným zvukovým alarmem podle koncentrace oxidu uhelnatého. Umí také automaticky diagnostikovat funkce přístroje se zobrazením chyby.


0
Hlásiče výskytu CO Honeywell XC100D-CS byly optimalizovány tak, aby byly vhodné pro použití v oblasti ochrany obytných objektů před CO. Jsou konstruovány tak, aby splňovaly potřeby majitelů domů i jednotlivých uživatelů. Zařízení řady X umožňují dosažení zvýšené úrovně ochrany bezdrátovým vzájemným propojením, čímž vznikne ucelený poplašný systém.

Ať už si vyberete kterýkoliv model, zvažte, zda Vám postačí pouze 1 kus nebo potřebujete kusů více. Důležité je samozřejmě umístění detektoru do všech prostor s rizikovým topidlem (tam, kde je karma nebo krb, pec atd.). Další detektor je doporučován do prostor, určených ke spaní.

I když budete mít instalovány detektory, nezapomínejte ani na prevenci úniku oxidu uhelnatého:

  • nechte si každoročně odborně překontrolovat topný systém, odvětrávací průduchy, komín, kouřovod. Dodržujte doporučované termíny revizí.
  • kupujte pouze spotřebiče, schválené národně uznávanou zkušebnou a instalaci provádějte podle návodu výrobce.
  • nepoužívejte kuchyňský sporák nebo vařič k vytápění obytné místnosti.
  • nenechávejte běžet motor svého automobilu v uzavřené garáži ani na volnoběh, oxid uhelnatý může vniknout do obytných prostor.
Výpis se aktualizuje...