Internetový obchod NEJCENY.cz ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.Více o cookiesRozumím

ČT přestane vysílat programy v HD rozlišení

Autor: NEJCENY.cz | Přidáno: 30. 8. 2018


Již od září 2018 přestane Česká televize vysílat své pořady v rámci staršího standardu DVB-T ve vysokém HD rozlišení. Programy ČT sice i nadále naladíte, ale již pouze v nižší SD kvalitě.

Týká se tato změna i mne?

Ano, pokud přijímáte televizní signál pomocí antény. Změna se naopak netýká těch diváků, kteří přijímají satelitní či kabelové vysílání, nebo využívají IPTV.

Co pro nový standard DVB-T2 potřebuji?

Vysílání v novém standardu bude dostupné pro 99,6 % domácností v ČR a pokrytí se bude postupně zvyšovat. Pro příjem signálu DVB-T2 je nutné mít odpovídající zařízení, tedy televizor nebo set-top-box, který příjem tohoto signálu umožní. Jaké přístroje těmto požadavkům odpovídají, můžete najít na stránkách Českých radiokomunikací - http://www.dvbt2overeno.cz/. Obvykle ale platí, že pokud najdete na své televizi štítek s označením DVB-T2/HEVC, pak byste měli být schopni přijímat vysílání v novém standardu.

Mohu ještě po nějaký čas zůstat u původního signálu DVB-T?

Ano, můžete, definitivní přechod na nové vysílání je v plánu až od 1. února 2021. Připravte se ale na nižší kvalitu u programů České televize.

Proč k této změně vůbec dochází?

Vysílací spektrum je omezeno, a pokud se do něj mají vejít všechny služby od všech poskytovatelů, je nutno tímto způsobem uvolnit prostor pro mobilní sítě 5. generace. S tím souvisí i koordinovaný přechod na standard DVB-T2, ke kterému došlo z rozhodnutí vlády a na základě mezinárodních dohod.

Jaké výhody přechod na DVB-T2 přinese?

  • Realističtější přechody mezi barvami
  • Až 5× podrobnější vizuální informace
  • Lépe zabezpečený přenos TV signálu
  • Kapacita pro duální zvukové vysílání
  • Prostorový zvuk

Nebuďte náhlou změnou zaskočeni a pořiďte si odpovídající set-top box včas. Naši nabídku najdete ZDE.

 

Výpis se aktualizuje...